Jdi na obsah Jdi na menu
 


O přátelích

Rachel

Celé jméno: Rachel Karen Green

Stav: rozvedená s Rossem, dcera Emma

Rodina: sestry Jill a Amy, matka Sandra, otec Leonard a dcera Emma

S Monicou, Rossem a Chandlerem se znala už ze střední školy. Do party přišla jako poslední a to potom, kdy utekla od oltáře svému snoubenci, zubaři, Barrymu Farberovi. V 6. sérii se vdala za Rosse (ale rozvedli se), v 8.se jí narodila dcera Emma. Nejdřív byla rozmazlená holka s tátovou kreditkou, ale přátelé jí pomohli se tohohle medailonku zbavit. Začala tím, že rozstříhala přebytečné kreditky a sehnala si práci. Až do 3.série pracovala v kavárně Central Perk jako číšnice, potom v Bloomingdale´s a u Ralpha Laurena. Od Laurena jí vyhodili v 10. sérii kvůli tomu, že byla na pohovoru s Guckim ve stejné restauraci, kde byl i její šéf od Laurena. Když si vyklízela věci potkala Marka, kvůli kterému se s Rossem rozešli a ten jí nabídl práci v Paříži. Rozhodla se, že se tam s Emmou přestěhuje. Vše se zvrtlo, když se po rozlučkovém večírku vyspala s Rossem. Ten jí pak vyznal lásku a ona do Paříže neodjela.

Monica

Celé jméno: Monica Eustace Geller-Bing

Stav: vdaná za Chandlera, adoptovaná dvojčata Erika a Jack

Rodina: bratr Ross, matka Judy, otec Jack, manžel Chandler a adoptovaná dvojčata Jack a Erika

Do střední školy byla tlustá. Začala hubnout když na střední byla s Rachel, Rossem a Chandlerem u Gellerových na díkuvzdání a Chandler jí za zády urazil. Pracuje jako šéfkuchařka nejdřív u Alessandra, potom v Javu. Bydlí v babiččině bytu, dřív s Phoebe, do 6. série s Rachel a do konce s Chandlerem. S Chandlerem si začala v Londýně, na druhé svatbě Rosse. Půl roku jejich vztah tajili, ale postupne se to zajímavým způsobem dozvěděli všichni. Jako první Joey, když jeli M. a Ch. spolu do hotelu, ostatním ale tvrdili, že jedou každý sám. Když se vrátili, volali z hotelu, že si někdo nechal v koupelně řasenku...Druhá to zjistila Rachel když zvedla telefon a uslyšela tam Monicu jak mluví s Chandlerem...řekněme...ne moc "platonicky"-jejich vztah jí potvrdil Joey. Phoebe to zjistila, když byli s Rossem a Rachel v protějším "tlusťochově" bytě a viděli oknem  jak to Monica s Chandlerem dělají (to viděly jen Rachel a Phoebe, Ross byl jinde). Ross se to dozvěděl stejně jako Phoebe jen v jiný čas.    S Chandlerem se moc snažili o dítě, ale zjistili, že Chandler má pomalé spermie a Monica má v děloze nepřátelské prostředí. Proto si vybrali náhradní matku Eriku, po které také pojmenovali jedno dvojče. Odstěhovali se do Westchestru.

Phoebe

Celé jméno: Phoebe Rose Buffet-Hanigan

Stav: vdaná za Mika Hanigana, bratrovi porodila trojčata, ale svoje děti nemá

Rodina: manžel Mike, sestra-dvojče Urshula, nevlastní bratr Frank ml., otec Frank st., biologická matka Phoebe, nevlatní matka Lilly (zabila se ve Phoebiných 14), otčím ???

Ve 14 letech se jí zabila matka Lilly a otčím šel do vězení, takže musela bydlet na ulici. Kolem 20 let (nevíme přesně) se přidala k Rossovi, Monice a Chandlerovi a byla tak čtvrtým členem party. Phoebe je kapku praštěná, ale zajímá se víc o druhé. To dokazuje to, že dělala náhradní matku svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a jeho ženě Elis (jejich embrya jí vložili do dělohy a ona je odnosila). Porodila jim trojčata Franka, Lesllie a Chandler. Je masérka, zpívá a hraje na kytaru v Central Perku. S Mikem nezačali moc dobře-Joey a Phoebe se dohodli, že si najdou partnery, ale Joey na to zapoměl a vymyslel si nějákého Mika. Protože žádného neznal, šel do kavárny a volal: "Miku, Miku!" a náhodou tam byl Mike Hanigan. Rozešli se když Phoebe zjistila, že se Mike už nikdy nechce oženit. Znovu se setkala s vědcem Davidem. Parta (i s Davidem) jeli na Barbados, kam jel Ross jako řečník. Tam jí chtěl David požádat o ruku, ale Monica to zavolala Mikeovia on přijel a požádal jí on. Sice ho odmítla, ale vrátily se k sobě. O druhé žádosti o ruku se to nepovedlo, o třetí taky ne, až na po čtvrté se zadařilo a zasnoubili se.

Joey

Celé jméno: Joseph "Joey" Francis Tribianni

Stav: svobodný

Rodina: 7 sester (Dina, Tina, Gina, Cookie, Veronica, Mary Theresa, Mary Angela), matka Glorie, otec Joseph

Je to herec, ale (upřímně) hodně špatný. V partě se objevil jako předposlední, jako Chandlerův nový spolubydlící. V díle "Vzpomínky" jsme mohli vidět jak se stěhoval a když ho Monica pozvala na limonádu, myslel si, že chce sex. Má 7 sester-sedmerčat. Joey je děvkař. Jeho specialitou je vyspat se s holkou a potom, už se jí neozvat a věta: "Tak jak to jde?" na kterou nabalí každou. Nemá ani neměl manželku nebo dlouhodobý vztah ani děti. Třikrát se líbal s Phoebe (Jednou si myslel, že je Urshula, potom na její 31. narozeniny a jednou kvůli roli) a asi týden chodil s Rachel.

Chandler

Celé jméno: Chandler Muriel Bing

Stav: ženatý s Monicou, adoptovaná dvojčata Erika a Jack

Rodina: manželka Monica, matka Nora, otec Charles a adoptovaná dvojčata Erika a Jack

Je to jedináček, otec je homosexuál. Vzal si Monicu. Dělá práci, kterou si nikdo nepamatuje (rekonfigurace dat a statistické faktorování). Jednou se Joey s Chandlerem a Monica s Rachel vsadili, že když vyhrají soutěž tak buď kluci zabijí kohouta s kachnou, nebo si vymění byty. Zvítězili kluci a holky si s nimi tedy musely vyměnit byty. Jmenuje se po něm jedno z Phoebiných trojčat.

Ross

Celé jméno: Ross Eustace Geller

Stav: třikrát rozvedený, syn Ben a dcera Emma

Rodina: sestra Monica, matka Judy, otec Jack, syn Ben a dcera Emma

Ross je paleontolog (věda o dinosaurech apod.). Je třikrát rozvedený. Poprvé se svou středoškolskou láskou Carol Willickovou, se kterou má syna Bena a která za 10 let manželství přiznala, že je lesbička. Podruhé s Emily Voltemovou, které u oláře řekl místo "Beru si tebe Emily..." "Beru si tebe Rachel...". A potřetí s Rachel se kterou se v Las Vegas opili a vzali. Do Rachel byl zamilovaný od školy, ale netroufl si jí oslovit. Když to Rachel zjistila byl Ross v Číně a tam potkal July se kterou začal chodit. Promluvili si spolu a chodili spolu až do doby kdy Ross žárlil na Marka a (jak tvrdí Ross) rozešli se. Rachel to jako rozchod nebrala, ale Ross ano, takže se vyspal s "holkou s kroužkem v pupíku od xeroxu". Rachel to zjistila a rozešli se úplně. Chvíli spolu ještě chodili v Montaku, ale pak se zase rozešli. Na začátku 7. série se spolu líbali, ke konci se spolu vyspali a splodili Emmu. V posledním díle se k sobě vrátili.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář